...ryby tak, jak je chcete...

Rychvaldské rybí slavnosti

Rychvaldské rybí slavnosti 2018

 

6.10.2018 Vás zveme již na 18. ročník „Rychvaldských rybích slavností“. Jako každý rok si můžete na našem stánku zakoupit živé ryby.

 


Rychvaldské rybí slavnosti 2017

Zveme Vás na Rychvaldské rybí slavnosti kde si můžete na našem stánku zakoupit živé ryby. 8e8989c7072ae50c6a481a7a63b43852

Vedení společnosti

 


Rychvaldské rybí slavnosti 2016

Živé ryby si můžete zakoupit mimořádně  i v sobotu, 1.října 2016, od 10,00 hodin,  ve stánku na

Rychvaldských rybích slavnostech“, pořádaných na Náměstí Míru v Rychvaldě.

Nabízíme ryby z prvního podzimního výlovu, který proběhl v minulých dnech na rybníku Malý Cihelňák.

kolektiv rybářů

_________________________________________________________________

Rychvaldské rybí slavnosti 2015

I v letošním roce pro Vás, ve spolupráci s Městem Rychvald,  připravujeme oblíbenou slavnost.

Bude se konat v sobotu,  3.října 2015,  na náměstí Míru v Rychvaldě.

 

Vedení společnosti


Rychvaldské rybí slavnosti 2014

V sobotu, 4.října 2014, se konal již 14. ročník „Rychvaldských rybích slavností“. Milovníci ryb a dobré zábavy zaplnili náměstí Míru v Rychvaldě a během celého dne si užívali sváteční pohodu.

Počasí trošku nepřálo, ale bylo důležité, že nepršelo a návštěvníci zůstali až do závěru programu, který skončil ve večerních hodinách ohňostrojem.

Organizátoři akce můžou být spokojeni, protože reakce návštěvníků i vystupujících umělců byly velmi pozitívní.

 Kolektiv rybářů


Rychvaldské rybí slavnosti 2011

(Rychvald, 2.10.2011) V Rychvaldě na Karvinsku se konaly v sobotu 1.10.2011 rybářské slavnosti, které pořádalo společně město Rychvald a Rybářství Rychvald, největší producent ryb v regionu. Jedenáctý ročník se opravdu vydařil. Vyloženě letní počasí provázelo den plný zábavy pro děti i dospělé. Celý program zahájilo vystoupení dětí z mateřské a základní školy, koncipované v duchu rybníků a ryb, kterých je kolem města Rychvald nespočet. Pro kluky a holky pak vystoupila i Míša Růžičková a klauni s balónkovou show. Dospělí korzovali v prostoru náměstí, ochutnávali rybí speciality a seznamovali se s produkcí Rybářství Rychvald. K vidění i koupi byli sumci, candáti, štiky, amuři, tolstolobici a samozřejmě i kapři. Program pokračoval až do večerních hodin. Na pódiu se vystřídali umělci různých žánrů. Zpíval Zdeněk Krásný a Markéta Demlová, pro dříve narozené zněla řízná dechovka v podání souboru ŽDB Bohumín. Na skupinu Boney M lidé vzpomínali prostřednictvím revivalové kapely. Pak nastoupil hlavní host programu – Petr Kotvald. Ten přijel navzdory dopoledním potížím a dopravní nehodě, kterou měli společně s tanečníky. Proto dorazil do Rychvaldu jen s manželkou, ale podle zákulisních zpráv se tanečníkům nic vážného naštěstí nestalo a jsou v domácím léčení. I tak si koncert návštěvníci rybích slavností náležitě užili. Poté se na pódiu představil Radek Pastrňák s projektem Pakostra.  Pohodovou muziku vystřídal bavič Ruda z Ostravy a zábavu a smích završil velkolepý ohňostroj. Sečteno a podtrženo – jedenáctý ročník rybích slavností Rybářství Rychvald se opravdu vydařil. Návštěvníci odcházeli spokojení a s úsměvem na tváři a to je to nejdůležitější pro všechny pořadatele.

Dne 13. října 2007 se uskutečnily na ploše vedle kostela CČSH Rychvaldské rybí slavnosti. Pěkné počasí a bohatý program přilákaly kolem 2500 lidí.

Celý prostor lemovaly stánky s různým občerstvením, téměř na každém stánku voněly rybí speciality. RYBÁŘSTVÍ Rychvald s.r.o. připravilo stánek s živými rybami, stánek s uzenými rybami a pro děti velmi atraktivní ukázku rybích druhů. V pětimetrovém bazéně se tak proháněli velcí kapři, amuři, tolstolobici, štiky, candáti a až 20–ti kilový sumci.

Samotný program začal v 10 hodin programem pro děti. DJ Hopsalín hopsal a bavil dětské publikum. Postupně vystoupili děti z MŠ, ZŠ a ZUŠ. Po dětech vystoupila skupina Interwal a hned po ní očekávaný a nestárnoucí Ander z Košic v doprovodu Galánečky. Ander bavil publikum I organizátory svým svojským humorem a východoslovenským nářečím. Slavnosti se přehouply do odpoledne a s velkým ohlasem vystoupili Petra Janů a Heidi Janků. Proběhla i nečekaná podpisová akce, na závěr které museli organizátoři vysvobodit Heidi Janků ze zajetí publika a doprovodit jí do hostovského stanu.

V mezivstupech vystoupili na pódiu šéfkuchaři z Asociace kuchařů a cukrařů ČR. Pánové Luděk Bil, Jan Rejman, Karel Drápal, Tomáš Kuban, Josef Kóša a Eda Levý dostali za úkol netradičně prezentovat úpravu ryb. V prvním 15-ti minutovém vstupu ukázali mistři svého oboru rozbourání kapra a použití jeho částí v kuchyni. V dalším vstupu se mohli diváci naučit připravovat lahodnou krémovou rybí polévku. Ve třetím vstupu předvedl Tomáš Kuban – juniorský Moravský kuchař 2007 – staročeskou úprava kapra v moderní úpravě a jeho pokrm „Filé z kapra s uzeným nádechem přelité švestkovou omáčkou položené na listovém špenátu s červenou cibulkou doplněnou komínkem šťouchaných brambor se slaninou a mladou cibulkou „měl velký úspěch. Mimo prezentací na pódiu kuchaři také připravovali ve svém gastronomickém stanu ochutnávky pokrmů z ryb a také odborné konzultace společně s informacemi o připravovaných pokrmech. K ochutnání byli i takové speciality jako lososí kaviár Imperator vyráběný v Hluboké nad Vltavou, nebo netradiční, ale velmi chutný tatarák z kapra.

Kulturní program pokračoval vystoupením skupiny ABBA revival, která potěšila nejenom všechny příznivce legendární švédské skupiny, ale i obdivovatele pěkných žen. Program se chýlil ke konci a po skupinách Všehomír a Poutníci následoval ve 20 hodin velkolepý ohňostroj.

Více fotografií z akce naleznete na stránkách gastromorava.cz a ov-kluby.net.

 


ECO MADE PRODUCT sr.o.
Na Valše 678/18. 702 00 Ostrava
PROVOZOVNA RYBÁŘSTVÍ RYCHVALD:
Orlovská 1279, 735 32 Rychvald
tel.: +420 596 572 237
rybarstvi@rybarstvirychvald.cz
PRODEJ ŽIVÝCH RYB

PRODEJNÍ DOBA RYB:
Po-Pá 7:00 - 14:00


Ryby vám vykucháme, stáhneme a naporcujeme.

Úvodní stránka |

Kontakt

|

© 1994-2018 RYBÁŘSTVÍ Rychvald

|

(+420) 59654224

|